نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
گرفتاری های ما این هاست
یادداشت های یک طلبه


آنچه پیش روی دارید، بخشی از سخنرانی امام خمینی(ره) به شرح زیر است:

زمان: ۱ تیر ۱۳۵۰/ ۲۸ ربیع الثانى ۱۳۹۱
مکان: نجف، مسجد شیخ انصارى‏
موضوع: مشکلات اقتصادى مردم و برگزارى جشنهاى شاهنشاهى و وجوب قیام علما
مناسبت: برگزارى جشنهاى ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهى‏
حضار: روحانیون و طلاب نجف‏
مرجع: صحیفه امام خمینی(ره)، جلد ‏۲، صفحه ۳۵۹

 

***

اگر علماى ایران دسته جمعى اعتراض کنند همه‏شان را مى‏گیرند؟! همه علماى ایران را مى‏گیرند و اعدام مى‏کنند یا تبعید مى‏کنند؟! اگر از تمام مملکت ایران، علماى ایران- که اقلًا صد و پنجاه هزار نفر معمم در ایران دارد و آن همه ملا و مرجع و حجت الاسلام و آیت اللَّه دارد- اگر اینها اعتراض کنند و این مُهر سکوت را بردارند و این امضا را- که به سکوت آنها امضا حساب مى‏شود- این مُهر را بردارند، سکوت را بردارند، همه آنها را از بین مى‏برند؟! آنها اگر مى‏خواستند از بین ببرند اولش خوب بود مرا از بین ببرند؛ نبردند هم؛ صلاحشان نمى‏دانند. اى کاش صلاحشان بود!

من مى‏خواهم چه کنم این زندگى را؟ مرگ بر این زندگى من. آنها خیال مى‏کنند که من از این زندگى، خیلى خوشى دارم مى‏برم که تهدید من مى‏کنند. چه زندگى است که من دارم. هر چه زودتر بهتر. بیایند؛ هر چه زودتر بهتر. خوب، «عِنْدَ أکْرَمِ الْأکْرَمین» انسان مى‏رود. آنجا کریم است؛ خدا کریم است.

ما موظف نیستیم که این جنایات را- لا اقل- ذکرش بکنیم؟!

من وظیفه مى‏دانم، چه بکنم؟ من وظیفه مى‏دانم، وظیفه خودم مى‏دانم که تذکر به شما بدهم [و] تا آن اندازه که صداى من مى‏رسد فریاد کنم، تا آن اندازه‏اى که قلم من مى‏رسد بنویسم منتشر کنم. اگر آقایان هم صلاح دانستند، این امت اسلامى را امت خودشان دانستند، شیعه خودشان دانستند، آنها هم بکنند. اگر صلاح ندانستند ان شاء اللَّه خداوند حفظشان کند. گرفتاریهاى ما اینهاست. من چه بکنم؟ من حالا به شما اخلاق بگویم؟! اساس مسلمین و اسلام را دارند از بین مى‏برند، من براى شما حالا بنشینم تهذیب نفس بگویم؟! مهذب نیستم که در فکر نیستم؛ اگر مهذب بودیم در فکر بودیم.

***

متن کامل و فایل صوتی این سخنرانی را می‏توانید در پایگاه اینترنتی «روح ‏الله» بیابید.

پی‏ نوشت:

این مطلب را در حاشیه مبدل شدن قضیه نمایش چهره حضرت عباس(ع) در سریال مختارنامه به اولویت اول امت اسلامی، در حد و اندازه‏های لایحه «کاپیتالاسیون»، ارسال کردم.
گرفتاری‏های ما این‏هاست …‏
این مطالب را در لفافه و درگوشی عرض می‏کنم. به انواع و اقسام لیبرال‏ها و سکولار مسلک‏ها هم اصلا ربطی ندارد. هرکس بخواهد از این‏گونه مسائل داخلی امت اسلامی سوء استفاده کند، دندان‏هایش را در دهانش خرد خواهیم کرد. همین!

گرفتاری‏های ما این‏هاست …‏‏‏
(از اینجا دریافت کنید)

http://hemati.ir

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=187&tab=weblog