نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
انقلاب اسلامی یا اسلام آمریکایی؟
یک سوال


بحث سر اعتراض به فقر و بی کاری در تونس بود که  جوانی خود را آتش زد تا جرقه یک انقلاب در منطقه زده شود. این وسط اعتراضات سیاسی هم اضافه شد. از این بعد انقلاب رنگ اسلام گرایی گرفت. حالا اعرابی که دیدند طلسم دیکتاتوری شکستنیست، دست به اعتراض زدند. جنبش هایی که در مصر، یمن، لیبی و اردن شکل گرفت، که البته با رنگ و بوی اسلام گرایی، تا حد براندازی حکومت های حاکم در حال پیشرویست.

تا اینجای کار مشکلی به نظر نمیرسد. شاید این تحولات زمینه ساز طلوع موج گسترش حکومت های دینی باشد. اما اگر تحولات دیگر منطقه را هم در این کنار بگذاریم، به نتایجی می رسیم که شاید خنده را روی لبهایمان بخشکاند!
این بار بحث سر "ویکی لیکس" معروف هست که معلوم نشد از کجا آمد و دنبال چه می گشت! در نظر بگیرید که آمریکا در پی تحول در منطقه و ایجاد جبهه گیری هایی در بین سران کشور های اسلامی (منطقه) باشد. فرض دیگری را هم وارد میکنیم که ماموریت افشاگری های ویکی لیکس تکمیل حلقه این جبهه گیری ها باشد.
این روز ها، در کنار ویکی لیکس، شبکه الجزیره، روزنامه گاردین و روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست هم دست به افشا گری های بر علیه محمود عباس زدند. تا تنشی جدید در فلسطین رخ پیدا کند. اینجاست که " گربه محض رضای خدا موش نمی گیره"
با در کنار هم قرار دادن این سه محور تحول در منطقه (اعتراض - ویکی لیکس - الجزیره) به چه نتیجه ای می توان رسید؟ قصد پیشگویی ندارم اما قصد یاداوری،چرا.

حکومت دینی چیزیست که همه این تحولات در پی دستیابی به آن هستند.  ماهیت اسلامی، نکته ایست که رسانه های غربی در پی کتمان آن هستند. مردم منطقه نباید پرچم اسلام را گم کنند و یا این پرچم را به نا اهلان بسپارند. یادآوری فتنه سال گذشته خالی از لطف نیست که نا اهلان آرزوی گرفتن پرچم را به گور بردند.
امروز زنگ خطر منافع آمریکا و اسرائیل به صدا درآمده. یادمان نرود که دشمن سالهاست در پی گرفتن انقلاب اسلامی و تحویل دادن اسلام آمریکاییست. با چشمان باز  باید همه جوانب را در نظر گرفت که خدای نکرده در پازل دشمن بازی نکنیم. ترس من از این تحولات فقط از اسلام ناب آمریکاییست! با همه این اوصاف، باید به هوش بود، که اگر انقلاب های اسلامی به ثمر بنشینند ، تازه می توان به آن رویا فکر کرد که: " اگر هر مسلمان یک سطل آب بریزد، اسرائیل را آب می برد"

http://majidmovahed.blogspot.com

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=237&tab=weblog