نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
حرفهایی که به مذاق خیلی ها خوش نمی آید
جلبک ستیز


خبر هجوم دانشجویان ایرانی خیلی زود گوش به گوش و دهان به دهان پیچید؛ سکوت رسانه های داخلی هم نتوانست مانع از خروج اخبار از مرزهای بین المللی شود و خیلی زود «تسخیر سفارت  انگلیس در ایران توسط دانشجویان » تیتر اول رسانه های بیگانه شد. رسانه های سودجویی که منتظر کوچکترین بهانه هستند تا دشمنی خود را با جمهوری اسلامی ایران به رخ جهانیان بکشند.

غرّش دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس هرچند نشان از انزجار ملت ایران از سیاستهای خصمانه دولت منفور انگلیس دارد اما از دانشجویانی که نام مقدس بسیجی را یدک می کشند انتظار می رفت کمی سیاستمدارانه تر و مدبرانه تر در این تجمع عمل می کردند. هجوم به سفارت و تسخیر آن در وضعیتی که مجلس شورای اسلامی در راستای کاهش روابط با دولت انگلیس، تنها 2 هقته به سفیر و کارمندان سفارتخانه فرصت خروج از کشور را داده بودند چندان به صلاح نبود. این صلاح با تمام مصلحت اندیشی های سیاسی تقاوت داردو این مصلحت اندیشی از جنس مصلحت هایی نیست که به سود نگارنده و یا تعدادی آقازاده ختم شود. این مصلحت اندیشی برابر می شد با سربلندی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دنیای سیاست. عدم مصلحت اندیشی و هجوم احساسی دانشجویان به لانه روباه پیر، در نهایت منجر به عذرخواهی رسمی وزیر امور خارجه ایران از دولت انگلیس شد. آن هجوم و حمله و فریاد های الله اکبر به قیمت عذرخواهی عالی ترین مقام رسمی بین المللی جمهوری اسلامی ایران تمام شد . در اینکه دولت انگلیس و سیاست های دوگانه اش بذر نفرت را در دل و جان جوانان ایرانی کاشته اند شکی نیست اما ما سربازان ایرانی باید توجه داشته باشیم که در این اقدامات سیاستمدارانه تر رفتار کنیم. نباید مرتکب عملی شویم که منجر به سرافکندگی سیاستمدارن کشورمان شود.

ما بسیجیان که در فتنه 88 فریاد قانون سر می دادیم باید مراقب باشیم که پا را فراتر از قانون نگذاریم. دانشجویان باید بدانند که فضای عمومی کشور در آستانه انتخابات مجلس نیاز به آرامش دارد تا شاهد حضور حداکثری در انتخابات باشیم و نمایندگانی را راهی بهارستان کنیم که ادامه دهنده راه شهدا باشند.

در کنار بی دقتی و حرکات احساسی بعضی از دانشجویان می توان به برخورد ناشایست نیروهای انتظامی نیز اشاره کرد. هرچند حراست از ساختمان سفارت وظیفه اصلی آنهاست اما باید از فرمانده محترم این سوال پرسیده شود زمانی که دانشجویان قصد ورود به سفارت را داشتند نیروهای انتظامی کجا بودند و چرا مانع نشدند؟ اگر فقط و فقط یگان های ویژه در 2 صف مقابل سفارت ایستادگی می کردند کسی نمی توانست داخل شود و در ادامه ماجرا برای خارج نمودن دانشجویان از حیاط سفارت نیازی به کتک کاری دانشجویان بسیجی نبود. ای کاشی نیمی از اقتدار و شهامتی که از نیروهای انتظامی در روز سه شنبه در برخورد با بسیجیان دیدیم را در فتنه 88 می دیدیم!!!

در پایان لازم به یادآوری است جوانان عاشورایی و فرزندان انقلاب باید توجه داشته باشند ؛ هر قدمی که بر می دارند باید در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی و در راس آنها مقام معظم رهبری باشد؛ مبادا کاری کنیم که حضرت ماه از رفتار نسنجیده و احساسی ما ، رنجیده خاطر شوند. مراقب باشیم آرام جان علی زمان باشیم نه مشوش خاطر ایشان.

http://www.jolbaksetiz.com

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=576&tab=weblog